Sahi Benim Annem Hangisi?

Yazar: Doğan Gündüz -

Resimleyen: Vaghar Aghaei -

Yaş Aralığı: 5 - 6 - 7 -

Türü:

48 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2014

2. Baskı: 2015

ISBN: 978-975-07-2438-1

Barkod: 9789750724381

Sınıflar

Yumurtadan yeni çıkmış bir kuş,etrafında ne olup bittiğini anlamaya çalışır. Bir yanında Guguk’u diğer yanında Dağbülbülü’nü görünce kafası karışır.

Emeğin ve emek vermenin yüceltildiği metinde, bu süreçte sarf edilen gücün bir şeyleri değiştirebileceği sıcacık bir dille anlatılıyor.

Doğan Gündüz 1966’da, İstanbul’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans, Conservatoire National des Arts et Métiers’nin (Paris) Teknoloji Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

"Çocukluğumu, İstanbul’un henüz beton ve asfalt istilasına boyun eğmediği yıllarda, adı gibi yaşantısınında ‘köy’ olduğu Firuzköy’de doya doya yaşadım. Kırda, çayırda, ağaçların ve su kenarlarındaki sazlıkların arasında karşılaştığım börtü böcek, kuşlar, kurbağalar, kaplumbağalar hatta yılanlar ve daha niceleri arkadaşlarım oldu. Büyüdüğümde önce üniversitede okumak sonra da hayatımı kazanmak için büyük şehirleri kendime mesken tuttum. Zamanın, dönüşü olmayan yolculuğun sesli tanıkları olan mekanik saatlerin tarih içindeki serüveni beni heyecanlandırıyor. Bir de eski zaman çocuklarının okudukları kitaplar…"