Dev Bir Benek

Yazar: Dilek Sever -

Resimleyen: Murat Başol -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

128 sayfa

12,5 x 19,5 cm

Enso Creamy

renkli resimli

1. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-4917-9

Barkod: 9789750749179

"Rutubetli bir bodrum katının duvarında asılı olsanız da, eğer mutluysanız güneş hemen yanınızdan doğuyor ve hiç batmıyor. Ben mutluluğa Benek beni duvardan indirdiğinde kavuştum."


Bisiklet, ustasının elinden çıktığı günden beri şehrin sokaklarıyla tanışmayı bekliyordu. Benek adında bir kıza hediye edileceğini öğrendiğinde, mutluluğu bütün aksamında hissetti. Ancak Benek bisiklete binmiyor; ona bakmaya, dokunmaya bile çekiniyordu. Benek ile annesi değişen hayatlarını yoluna koymaya çalışırken, bisiklet de onlara küskünce eşlik etti. İyileşmenin yolları, kurulacak yeni düzende ve yeni dostluklarda gizliydi.


Bir ailenin hayata tutunuş öyküsünü bir bisikletin dilinden anlatan Dilek Sever, okurlarıyla birlikte eski İstanbul sokaklarında dayanışmanın, umudun ve neşenin izini sürüyor.

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi’nde Radyo TV Programcılığı eğitimi aldı. Pek çok TV kanalında ve yapım şirketinde senarist, metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Öyküleri ulusal gazetelerde ve edebiyat dergilerinde yayımlandı. İnternette Tanışan Son Çift isimli bir tiyatro oyunu kaleme aldı. Genç okurlar için Gerçeklerin Peşinde adını taşıyan bir gazetecilik serisi tasarladı. Serinin ilk iki kitabı Büyük Yarış ve Dijital Karınca Tudem Yayınları tarafından basıldı.