Boğaziçi'nde Saklambaç

Yazar: Mina Tansel -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 - 13 -

Türü:

232 sayfa
12,5 x 19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2019

4. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-3968-2

Barkod: 9789750739682

İstanbul’la Saklambaç, şimdi Boğaziçi’nde sürüyor! Ali, Emre ve Burcu, yarıyıl tatilinde başladıkları İstanbul'la Saklambaç’ı, yaz gelince Boğaziçi'nde sürdürüyorlar. Bu oyun sırasında, İstanbul çocuklara gizlerini aralarken içini de döküyor. Onları yalnızca söylenceleriyle, öyküleriyle eğlendirip şaşırtmıyor; karşılaştığı hoyratlıklardan, bir şehir olarak yaşadığı kırgınlık ve kaygılardan da söz ediyor onlara. Böylece üç çocuk, yalnızca dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'u değil, birbirlerini ve kendilerini de daha iyi tanımaya başlıyorlar.


Mina Tansel’in elli binden fazla okura ulaşan romanı İstanbul’la Saklambaç, yeni yerler ve serüvenlerle, yaz güneşinin altında, Boğaz’ın serin sularında devam ediyor!

Ankara doğumlu yazar, ODTÜ’yü bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Doktorası yaptı. Meslek olarak yayıncılığı seçti. Mesleğe başladığında çocuklar için radyo programları hazırladı. Daha sonra yaptığı programlar arasında İstanbul konulu olanlar önemli yer tuttu. Bunlardan biri, yabancı dinleyiciler için tasarladığı, Türkçe olarak da TRT’nin hem dış, hem de iç yayınlarında yer alan İstanbul’la Saklambaç’tı. Bu programdan yola çıkarak Can Çocuk Yayınları için bir kitap yazdı. Daha sonra yine Can Çocuk Yayınları için Büyüyünce Ne Olacaksın? adında bir kitap daha kaleme aldı. Ardından, okurların isteği üzerine, İstanbul'la Saklambaç'ın devamı olan Boğaziçi'nde Saklambaç'ı yazdı.