Eşekliğini Unutan Eşek

Yazar: Koray Avcı Çakman -

Resimleyen: Reha Barış -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

104 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2011

17. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-1387-3

Barkod: 9789750713873

Aslan, tilki, ayı ve diğerleri...

Ormanda neler oluyor?

Kendine yardımcı arayan aslanın, yük taşımaktan yorulan eşeğin, yeni konuk gergedanın, kral olan karganın, cesur ayının, dans eden maymunun, sabırsız saksağanın öyküleri... Kahramanları hayvanlar olan maceralarla dolu bu kitap! Ormandaki eğlenceli yaşama daha yakından bakmak isteyen çocuklar için!

Bütün çocuklar masallarla büyüsün diye yazıyor Koray Avcı Çakman; büyüdüklerinde masal kahramanları onları hiç terk etmesin, o büyülü dünyanın kapısı hiç kapanmasın diye; masallardan ilham alsınlar diye.

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan ve 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın çeşitli yayınevleri tarafından çocuklara yönelik yüz yetmiş kadar öykü ve masalı yayımlandı. 2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük Ödülü, “Arkadaşım Flamingo” konulu çocuk öykü yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi’yle Tudem Edebiyat Ödülleri’nde Çocuk Romanı Dalı’nda birinci, 2012 yılında Gülen Sakız Ağacı’yla TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda ikinci olmuştur. Eşekliğini Unutan Eşek, Flamingo Günlüğü, Işığın Çocuğu Arel, Karga Beyaz ve Posbıyık Usta, Bir Keloğlan Bir de Eşeği, Hoflipuf, Uyuyan Topaç ve Köye Yazar Geldi adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.