Sırlar Oteli / Pera Günlükleri 2

Yazar: Delal Arya -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 -

Türü: Serüven

192 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2012

9. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-1585-3

Barkod: 9789750715853

Macera devam ediyor...

Ran ve Lusin yeniden aramızda!

İpuçlarını takip et: Agatha Christie’nin odasında bulunmuş bir anahtar, şifreli bir kutu, madenciler hakkında bir dosya ve bir bebek evi. Sonra da soruları cevapla: Agatha Christie’nin bahsettiği sır nerede saklı? Şafağın Gözü kim? Pera Palas’ın odalarının altındaki gizem ne? Peki ya, madenciler yeraltında ne yapıyorlardı? Çok sesli bir yazardan, Delal Arya'dan gizem ve macera dolu bir serinin ikinci romanı!

Körler Ülkesi ile başlayan macera Sırlar Oteli ile devam ediyor: Ran ve Lusin, Pera Palas Oteli'nde onları geçmişin derinliklerine uzanan bir maceranın beklediğinden habersizler. Sırlarla dolu odalar, Agatha Christie'nin odasında bulunmuş esrarengiz bir anahtar, şifreli bir kutu... Acaba ipuçlarını takip edip gerçeğe ulaşabilecekler mi?

1979’da İstanbul’da doğan Delal Arya’nın çocukluğu gemilerde, kaptanlık yapan babasıyla okyanusları dolaşarak geçti. Maymunu ve papağanıyla birlikte denizlerde yaşadığı maceralar ve uzak ülkelerin atmosferi onu derinden etkiledi. Yazarlığa, daha bu yaşlardayken kaleme aldığı serüvenlerle başladı. İtalyan okullarını bitirdi. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Gizemlere ve eski uygarlıklara olan merakı onu arkeoloji okumaya itti. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi üzerine çalıştı. Bugün çocuk kitapları çeviriyor, çeşitli dergi ve gazetelerde seyahat yazıları yazıyor. “Pera Günlükleri” ve “Yedi Denizlerde” adlı fantastik macera dizilerini kaleme alan yazar, kitaplarını Afrika’ya giden bir konteyner gemisi veya vahşi hayvanlarla dolu, karlı bir ormanın içindeki kulübe gibi egzotik yerlerde yazmayı sevse de, şu anda eşi ve ikizleriyle birlikte Minnesota’da yaşıyor.