Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Mustafa Delioğlu -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

120 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 1989

10. Baskı: 2017

ISBN: 978-975-510-074-6

Barkod: 9789755100746

Süleyman Bulut'tan sıra dışı bir dostluğun öyküsü

Sarıtay, Canca ve "traktör diye bir at"

Yemyeşil kırlarda, dağlarda, tepelerde yaşanan bir dostluğun öyküsüdür bu; insan yavrusu Canca ile at yavrusu Sarıtay'ın serüvenidir anlatılan. Tabii "traktör diye bir at"ın da...

Çocuk edebiyatımızın sevilen ve çok okunan yazarlarından Süleyman Bulut, koşullar değişince doğadaki dostlarımızın birer birer yaşamımızdan nasıl çıkıp gittiğini, atların ve insanların hayatının nasıl değiştiğini anlatıyor: Anakız, Alperçem ve Gülperçem’in ayakları altından toprak kayıp gitmeye başlayınca, dostlar da ayrı düşüyor, yollar da, maceralar da. Sarıtay, yazarın diğer eserleri gibi, çocuk edebiyatımızın kalıcı örneklerinden.

Koşullar değişince… atların ve insanların hayatının nasıl değiştiğinin öyküsü. Tarlalarda traktörlerin tekerlekleri dönmeye başlayınca

O güzelim insanlar da hayatımızdan çıkıp gidiyor. "Sarıtay", o cana yakın, dost hayvanların hayatımızdan çıkıp gidişlerinin canlı öyküsüdür. Sarıtay, Alperçem, Gülperçem ve öbürleri bu kitapta yaşıyorlar şimdi. Sayfaları çevirin ve onlarla tanışın hemen.

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda otuzu aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI