Tabiat Ana Anlatıyor

Yazar: Carl Ewald -

Resimleyen: Willy Planck -

Çeviren: Ayşe Sarısayın -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 - 13 -

Türü: Öykü

232 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2004

16. Baskı: 2022

ISBN: 978-975-07-0098-9

Barkod: 9789750700989

Doğanın sesine kulak ver!

Denizlerden kayalara, kuyruklu yıldızlardan örümceklere, söğüt ağaçlarından anemonlara, leyleklerden solucanlara... Bugün severek izlediğimiz o belgesellerin ve hatta televizyonların bile bulunmadığı yıllarda, pek çok çocuğun en iyi arkadaşı olmuş bu kitapta, doğa kendi öyküsünü kendi ağzından anlatıyor!

Karl Ewald'ın dünya çocuk edebiyatına eşsiz bir armağanı olan Tabiat Ana Anlatıyor'da, doğada gördüğümüz ne varsa dile geliyor, sırlarını ortaya döküyor: "Canımın istediğini yaparım diyor!" deniz; "Ben senden güçlüyüm!" diye gürlüyor gökyüzü; “Herkes kendinden sorumludur; herkesin de bir dönemi vardır,” diyor ılgın sakin sessiz; “İnsanlar,” diyor o sırada Dünya kuyrukluyıldızın birine, “Nasıl anlatsam... Bir tür haşarat işte.” Hem eğlenecek, hem yaşadığımız dünyaya dair çok şey öğreneceksiniz.

1856’da Danimarka’da doğdu. Babası da kendisi gibi bir roman yazarıydı. Felsefe eğitimi alan Ewald, çok sayıda farklı işe girip çıktıktan sonra yazar olarak çalışmaya başladı. Ewald’ın oldukça geniş bir ilgi alanı vardı. Okul kitapları ve romanlar yazdı. Geleneklerin zamanla değişmesi gerektiğini, insanların bunu kaldıramamasının kötü sonuçlarını anlattığı romanları, hayvanlar ve doğa ile ilgili öyküleri vardır. Carl Ewald 1908 yılında öldü.