Kaplumbağa

Yazar: Roald Dahl -

Resimleyen: Quentin Blake -

Çeviren: Cem Akaş -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2007

18. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-0782-7

Barkod: 9789750707827

Zıpzıp Bey, Gümüş Hanım ve... bir kaplumbağa!

Sıra dışı bir plan, tuhaf bir aşk hikâyesi!

Çocuk edebiyatının dahi yazarı Roald Dahl'dan eğlenceli mi eğlenceli bir aşk hikâyesi! Zıpzıp Bey, Gümüş Hanım'a deli gibi âşık! Gelin görün ki, Gümüş Hanım'ın gözü, küçük kaplumbağası Alfie'den başkasını görmüyor... Zıpzıp Bey Gümüş Hanım'ın kalbine giden yolun Alfie'den geçtiğini anlıyor ve sevdiği kadının aşkını kazanabilmek için gizli bir plan hazırlıyor. Zıpzıp Bey Alfie ile baş edebilecek mi dersiniz?

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev ve daha pek çok harikulade kitabın yazarı olan Roald Dahl, hâlâ dünyanın bir numaralı hikâye anlatıcısı!

1916’da Galler’de Norveçli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra Afrika’da Shell firması için çalışmaya başladı. İkinci Dünya Savaşı’nda RAF savaş uçaklarında pilotluk yaparken, başından aldığı ağır bir darbe sonucu ordudan ayrıldı ve ABD’ye gitti. Burada İngiltere için diplomatlık ve istihbaratçılık yaptı. 1942’de yazdığı ilk öyküsü “A Piece of Cake”te de (Çocuk Oyuncağı), 1943’te yayımlanan ilk çocuk kitabı The Gremlins’te de (Cinler) pilotluk günlerini yazdı. Özellikle Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Matilda gibi çocuk kitaplarıyla tanınan Dahl’ın yetişkinler için iki romanı (Sometime Never: A Fable for Superman [Hiçbir Zamanlar: Süpermen İçin Bir Masal], Oswald Amcam) ve altmıştan fazla öyküsü bulunuyor. Dahl, Senin Gibi Biri adlı öykü kitabı ile “Pansiyoncu Kadın” ve “Deri” adlı öyküleriyle üç defa Edgar Allan Poe Ödülü’ne layık görüldü. Kuralları hiçe sayan, ama zekice yazılmış çocuk kitapları ve büyüklere yönelik korku öyküleriyle çok sevilen bir yazar olan Dahl, 1990’da Oxford’da yaşama veda etti.