Atla, Bart!

Yazar: Susanna Tamaro -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Çeviren: Eren Cendey -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

256 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

10. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-2656-9

Barkod: 9789750726569

Susanna Tamaro'dan çocuklara ödüllü bir roman!

Zoe ve Bart'ın inanılmaz maceraları

Hiçbir eksiği yokmuş gibi görünen ama yine de kendini yalnız ve mutsuz hisseden bir çocuk düşünün... Sonra da bu çocuğun Zoe adında bir tavukla arkadaş olduğunu! Bu macerada neler yok ki! Dostluk, cesaret, devasa bir ejderhanın karşısında bile pes etmeyip sevdikleri için mücadele etmek... Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ile büyük bir başarı yakalayan, çocuklar için yazdığı hikâyelerle de çok sevilen Susanna Tamaro'dan, İtalya’nın en saygın edebiyat ödüllerinden Strega Ödülü'nü layık bulunmuş esprili ve enfes bir hikâye!

Yedi aylıkken ilk tabletine sahip olan, yastığının içindeki müzik seti sayesinde Mozart’ın bütün bestelerini bir yaşına gelmeden dinleme şansı bulmuş olağanüstü akıllı bir çocuk Bart. Şimdi sadece on yaşında ama her anı planlı ve programlı. Anne ve babası, işleri nedeniyle sürekli seyahat ettiğinden, iyi geceler öpücüğünü ancak telefon ve tablet ekranlarından alabiliyor... Bart'ın tekdüze yaşamı parkta karşısına çıkan bir tavukla tanışmasıyla tamamen değişiyor. Zoe ve Bart'ın inanılmaz maceraları, eski ve gizemli bir kitabın sayfalarının içine atlayıp bilmedikleri bir dünyaya geçiş yaptıklarında başlıyor.

1957’de İtalya’nın Trieste kentinde doğdu.Sinema yönetmenliği eğitimi aldı ve televizyon için doğa belgeselleri çekti. Büyükler için yazdığı Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabının büyük başarısından sonra o da yüreğinin sesini dinledi ve bir dağ şehrine yerleşti. Şu anda atlar, kuşlar, keçiler, kurbağalar, sincaplar ve elbette kedi ve köpekleriyle birlikte dağdaki çiftliğinde yaşıyor ve yazmaya devam ediyor. Özellikle doğanın korunması ve çocukların temiz, yeşil ve dürüst bir dünyada yaşayabilmelerini de amaçlayarak birçok çocuk kitabı yazdı. Susanna Tamaro aynı zamanda bir karate öğretmeni ve ustası.