İstanbul'la Saklambaç

Yazar: Mina Tansel -

Resimleyen: Sedat Girgin -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 - 12 -

Türü: Roman

206 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2010

25. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-1157-2

Barkod: 9789750711572

Üç arkadaş, gizemli bir şehir, sıra dışı bir macera...

Arkadaşım İstanbul!

Bodrumdaki lahitle karşılaştıkları gün, Ali'yle Emre'nin yaşamlarına yeni bir boyut eklendi: İstanbul onlarla konuşuyordu! Artık her gün yeni bir serüvene çıkabilir, hem kendilerini, hem birbirlerini, hem de içinde dolaştıkları şehri yeniden keşfetmeye başlayabilirlerdi! Huyuyla suyuyla, gelmiş geçmiş korkuları, sevinçleri, öfkeleri, dostları, sevdalılarıyla İstanbul!

Mina Tansel, İstanbul'la Saklambaç'ta, şehrin pek bilinmeyen mekânlarındaki soru işaretlerine çağırıyor çocukları: Şehrin, mekânların ötesine geçen şaşırtıcı zenginliği gizemli bir maceranın içinde hayat buluyor.

Ankara doğumlu yazar, ODTÜ’yü bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Doktorası yaptı. Meslek olarak yayıncılığı seçti. Mesleğe başladığında çocuklar için radyo programları hazırladı. Daha sonra yaptığı programlar arasında İstanbul konulu olanlar önemli yer tuttu. Bunlardan biri, yabancı dinleyiciler için tasarladığı, Türkçe olarak da TRT’nin hem dış, hem de iç yayınlarında yer alan İstanbul’la Saklambaç’tı. Bu programdan yola çıkarak Can Çocuk Yayınları için bir kitap yazdı. Daha sonra yine Can Çocuk Yayınları için Büyüyünce Ne Olacaksın? adında bir kitap daha kaleme aldı