Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Burcu Yılmaz -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü:

136 sayfa
16x24 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

ISBN: 978-975-07-2607-1

Barkod: 97897507260713

Süleyman Bulut'tan annelerin beşik türküleri...

Birbirinden renkli eserleriyle çocuk edebiyatımızın en üretken ve en sevilen yazarlarından biri olan Süleyman Bulut, bu kez "beşik türküleriyle" yani ninnilerle buluşturuyor okurlarını: Ülkemizin çeşitli yörelerinde söylenen birbirinden ilginç 396 ninniyi, 101 bölümde sunan bu güzel kitap, çocukları hem anadilleriyle tanıştırıyor hem de müzikle-türkülerle...

Güfteleri de besteleri de annelere ait olan ninniler bölgelere göre değişen adlar alabiliyor. Süleyman Bulut'un ağırlıklı olarak yazılı kaynaklardan yararlanarak hazırladığı bu özel derlemede, konuları bakımından da değişik gruplara ayrılan ninnilerden, özellikle çocuklara yönelik olan uyutma, sakinleştirme, dilek, eğlence ninnilerine yer verildi.

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI