Yazar: Betül Tarıman -

Resimleyen: An-Su Aksoy -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Şiir

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2011

ISBN: 978-975-07-1370-5

Barkod: 9789750713705

Betül Tarıman, farklılıkları, barışı ve sevgiyi dile getiriyor dizelerinde. Çocukların dünyasına hitap eden bu şiirler, çocukların şiir ile ilişki kurmasını sağlayacak nitelikte. “Banyo Bilgisi”, “Günlerden Bir Gün”, “Mektup Dostu”, “Hep Benim Babamsın” ve “Roman Kahramanı” bu kitaptaki güzel şiirlerden yalnızca birkaçı...

Yaşamı biçimlendiren temel kavramları vurgulayan kitap, çocukların olaylara yaklaşımını değiştirerek şiirle tanışmasını sağlıyor.

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü’nü bitirdi. Pek çok dergide şiirleri ve yazıları yayımlandı. Kurduğu şiir atölyesinde şiir çalışmalarını sürdürdü. Kastamonu’da şair ve yazar Rıfat Ilgaz anısına, 2001 yılından bu yana şiir dalında verilen Şiir Ödülü’nün kurucusu oldu. "Toplu Fotoğraflar" adlı bir dergi çıkardı. Safranbolu 6. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde Tarihin Gölgesinde Bir Kent Masalı adlı belgesel film projesiyle ödül aldı. Kastra Komnenüs’te Bir İkindi Vakti adlı bir belgesel film projesi daha olan şair, “Edebiyatımızda Oğuz Atay” konulu bir sempozyum düzenledi. “Kastamonu’da Kadınlar Edebiyatla Buluşuyor” adı altında mahalleli kadınlarla öykü ve şiir atölyeleri düzenledi. I. Oğuz Atay Öykü Ödülü’nün gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. 2005 yılında Necatigil Şiir Ödülü’ne değer görülen şairin çocuklar ve yetişkinler için yirmiye yakın kitabı bulunuyor.