Ina Mağarada

Yazar: Beatrice Masini -

Resimleyen: Desideria Guicciardini -

Çeviren: Nükhet Amanoel -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Roman

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2016

4. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-3005-4

Barkod: 9789750730054

Tarihöncesi zamanlarda çocuklar okula gitmedikleri için ne okumayı bilirlerdi ne de yazmayı… Ama bir gün, Ina adında bir kız, resim çizmeyi icat etti ve incecik çubuklarla toprağın ve kumun üzerine çizmeye başladı. Fakat kabilenin kurallarına göre herkes aynı şekilde davranmalıydı. Resim yapmayı çok seven Ina, bu yeteneğini kabilesine kabul ettirmenin bir yolunu bulmalı...

Dizinin dokuzuncu kitabında da kişisel beceri ve yetenekler yüceltilirken, yardımlaşma ve olaylara farklı bakış açıları geliştirmenin önemi vurgulanıyor.

Beatrice Masini, doğup büyüdüğü şehir olan Milano'da yaşıyor. Yazarlık dışında çevirmenlik, editörlük ve gazetecilik yapıyor; fakat hepsinden önemlisi iki çocuk annesi. Masini, birçok edebi türde ve farklı konular hakkında yazıyor. Tüm yazdıklarında günümüz çocuklarını her yönüyle yansıtabilmek için olağanüstü hassasiyet gösteriyor.  Yazmaya ve okumaya çok düşkün olan Masini'nin otuzun üzerinde kitabı birçok dile çevrildi. 2004'te "En İyi Yazar" olarak İtalya'nın "Premio Andersen" ödülüne değer bulundu. Aynı zamanda "Harry Potter" dizisini de İtalyancaya kazandırdı.