Sakız Çiğneyen Kedi

Yazar: Melek Özlem Sezer -

Resimleyen: Mustafa Delioğlu -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Şiir

88 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

7. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-2606-4

Barkod: 9789750726064

Bu şiirlerde kediler, çocuklar, kardan adamlar, nineler hayatla iç içe, neşeyle boy gösteriyor. Hüzün bile şiirin süzgecinden tatlı tatlı damlayıp çocukların düş evrenine güzel resimler çiziyor.

Hayatla iç içe, neşeyle boy gösteren şiirler, çocukların düş evrenine güzel resimler çiziyor, şiirle yeni tanışacak okurlara şiir evrenine eğlenceli bir giriş vaat ediyor.

Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Üniversitelerde masal analizi dersleri verdi. Milliyet Çocuk (Miço) dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Çocuk tiyatrosuna emek verdi. TRT radyolarına yetişkinler ve çocuklar için masal, özel radyolarda şiir programları hazırlayıp sundu. TRT Çocuk kanalı için animasyon senaryoları yazdı, seslendirme yaptı. Sinema, halkbilim ve şiir dalında pek çok ödül sahibi olan yazar, çocuklar ve yetişkinler için yirmiyi aşkın eser kaleme aldı; Büyüklere Mektuplar, Büyüklerle Dalga Geçme Dersleri, Eldivenlerimi Kim Çalıyor?, Sakız Çiğneyen Kedi, Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı?, Eyvah, Gölgeler Değişiyor! ve Sen Hiç Kebikeç Gördün mü? adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı