Işığın Çocuğu Arel

Yazar: Koray Avcı Çakman -

Resimleyen: Elif Deneç -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

176 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2013

7. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-1807-6

Barkod: 9789750718076

Masal kahramanları kayıp!

"Momomba’da artık her şey yolundaydı. O gece Masal Baba neşe içinde şarkı söyleyerek bir yandan sakalını fırçaladı ve bir yandan da uzay dürbünüyle Dünya’yı izledi. Dünya’da da artık her şey normale dönmüştü."

Bir sabah uyandınız ve bir de baktınız ki tüm masal kahramanları gitmiş! Dünya, Satürn, Jüpiter, Ay, Momomba, Mondi dâhil hiçbir yerde yoklar... Birbirlerinin en iyi arkadaşı olan Arel ve fındıkfaresi Hektor, kaçırılan masal kahramanlarını bulabilecekler mi dersiniz? Masallarla ve kitaplar büyüyen bir yazardan, Koray Avcı Çakman'dan çocuklara... Düşlerle büyüsünler diye!

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan ve 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın çeşitli yayınevleri tarafından çocuklara yönelik yüz yetmiş kadar öykü ve masalı yayımlandı. 2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük Ödülü, “Arkadaşım Flamingo” konulu çocuk öykü yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi’yle Tudem Edebiyat Ödülleri’nde Çocuk Romanı Dalı’nda birinci, 2012 yılında Gülen Sakız Ağacı’yla TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda ikinci olmuştur. Eşekliğini Unutan Eşek, Flamingo Günlüğü, Işığın Çocuğu Arel, Karga Beyaz ve Posbıyık Usta, Bir Keloğlan Bir de Eşeği, Hoflipuf, Uyuyan Topaç ve Köye Yazar Geldi adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.