Bir Keloğlan Bir de Eşeği

Yazar: Koray Avcı Çakman -

Resimleyen: Uğur Altun -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Masal

64 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2015

3. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2524-1

Barkod: 9789750725241

Gökten üç elma düşmüş!

Kötü kalpli cadılar, sevenleri ayırmaya çalışan padişahlar, kırk gün kırk gece süren düğünler, devler ve gökten düşen elmalar, iyilerle kötüler doğa ve hayvan sevgisini öne çıkaran, bugünün çevreci anlayışını da mayasına katmış masallarla buluşuyor: Folklörümüzün önemli değerlerinden Keloğlan'ın çevreci mesajlar etrafında örülmüş altı çağdaş masalı var bu kitapta.

Koray Avcı Çakman’ın geleneksel halk kültürü öğelerini kullanarak kaleme aldığı bu masallar Uğur Altun’un renkleriyle hayat buldu.

Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan ve 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın çeşitli yayınevleri tarafından çocuklara yönelik yüz yetmiş kadar öykü ve masalı yayımlandı. 2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük Ödülü, “Arkadaşım Flamingo” konulu çocuk öykü yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi’yle Tudem Edebiyat Ödülleri’nde Çocuk Romanı Dalı’nda birinci, 2012 yılında Gülen Sakız Ağacı’yla TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda ikinci olmuştur. Eşekliğini Unutan Eşek, Flamingo Günlüğü, Işığın Çocuğu Arel, Karga Beyaz ve Posbıyık Usta, Bir Keloğlan Bir de Eşeği, Hoflipuf, Uyuyan Topaç ve Köye Yazar Geldi adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.