Kocaman Ayaklı Çocuk / Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar

Yazar: Beatrice Masini -

Resimleyen: Desideria Guicciardini -

Çeviren: Nükhet Amanoel -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Roman

72 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2011

9. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-1357-6

Barkod: 9789750713576

Muhteşem kızların hikâyeleri!
Kocaman ayaklar neye yarar?

"Annelerle babalar bazen şunu düşünseler ne iyi olurdu: Belki onlar da bizim istediğimiz gibi değillerdir. Olamaz mı? Biz çocuklar genelde bunları onlara söylemiyoruz, işte fark burada. Söylesek çok fena bozulurlardı.”

Sekiz yaşındaki Menta'nın kocaman ayakları var! Neredeyse bir kayak kadar uzun olan bu ayaklar, dans etmeye pek uygun değiller belki ama başka işlere yarayabilirler. Tuhaf ayaklı bu küçük kız kocaman ayakların ne işe yaradığını kaçarken öğrendi. Kimden mi kaçıyordu? Ailesinden tabii! Kızlarının koca ayaklarla mutlu olamayacağını sanan ailesine işin gerçeğini anlatmak epeyce zaman aldı.

Ödüllü İtalyan yazar Masini’nin yedi kitaplık "Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar" serisi, bu dünyanın daha fazla cesur ve akıllı kız çocuğuna ihtiyacı olduğunun bilincinde olan herkes için.

Beatrice Masini, doğup büyüdüğü şehir olan Milano'da yaşıyor. Yazarlık dışında çevirmenlik, editörlük ve gazetecilik yapıyor; fakat hepsinden önemlisi iki çocuk annesi. Masini, birçok edebi türde ve farklı konular hakkında yazıyor. Tüm yazdıklarında günümüz çocuklarını her yönüyle yansıtabilmek için olağanüstü hassasiyet gösteriyor.  Yazmaya ve okumaya çok düşkün olan Masini'nin otuzun üzerinde kitabı birçok dile çevrildi. 2004'te "En İyi Yazar" olarak İtalya'nın "Premio Andersen" ödülüne değer bulundu. Aynı zamanda "Harry Potter" dizisini de İtalyancaya kazandırdı.