Çözüm Bakanlığı

Yazar: Sanne Rooseboom -

Resimleyen: Mark Janssen -

Çeviren: Hasan Türksel -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü:

200 sayfa
12,5 x 19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-4860-8

Barkod: 9789750748608

Nina on bir yaşında, maceraperest bir kız çocuğudur. Postacı olan babası, bir gün eve gizemli "Çözüm Bakanlığı"na gönderilmiş bir mektup getirir. Nina bu mektubu okumaktan kendini alamaz ve babasının çantasından mektubu ödünç alır. Mektup okulda zorbalığa uğrayan dokuz yaşındaki Ruben tarafından yazılmıştır.


Nina ve en iyi arkadaşı Alfa, Çözüm Bakanlığı diye bir yer olmadığı için Ruben'e yardım etmeye karar verirler. Ne var ki Ruben ve yaşlı komşusu sayesinde yanıldıklarını anlarlar: Bir zamanlar Çözüm Bakanlığı diye bir yer gerçekten de var olmuştur! Üstelik üç sorunu çözmeyi başarırlarsa bakanlığı yeniden kurmaları mümkün olacaktır.


Çözüm Bakanlığı, zorbalığa göğüs geren bir grup arkadaş hakkında ilham verici, eğlenceli ve macera dolu bir roman!

1979’da Utrecht’te doğdu. Amsterdam Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra on yıl boyunca bir gazetede editör olarak çalıştı. Bir dönem İngiltere’de muhabirlik yaptı ve dergilere hikâyeler yazdı. Yaklaşık sekiz sene üzerinde çalıştığı Çözüm Bakanlığı 2016 yılında yayımlandı ve kitap bir seriye dönüştü. Yazar, hayatını Rotterdam’da sürdürüyor.