Yazar: Peter Carnavas -

Resimleyen: Peter Carnavas -

Çeviren: Elif Ersavcı -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü:

144 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-4555-3

Barkod: 9789750745553

Olive'in babası sabah işe giderken fil de onunla beraber gider. Akşam eve döndüğünde fil de yanındadır. Ağır ve sessiz, hep oradadır fil; üzüntüden bir gölge gibi babasının peşindedir. Olive, annesi öldüğünden beri durumun böyle olduğunun farkındadır ama babasının hep üzgün olmasına artık dayanamaz. Dedesinin ve en yakın arkadaşı Arthur'un yardımıyla, ailesini bu filden kurtarmak için bir plan yapar. Çok geçmeden, mutluluğun sandığı kadar kolay olmadığını öğrenecek, fakat küçük şeylerin büyük fark yaratabileceğini de anlayacaktır.

 

Ödüllü yazar ve illüstratör Peter Carnavas, bir çocuğun babasının depresyonuna naif bir bilgelikle meydan okuyuşunu anlatıyor. Fil, bir aile, umut ve iyileşme hikâyesi.

İlkokul öğretmeni Peter Carnavas 1980'de Avustralya'da doğdu. Öğretmenlik yıllarında resimli çocuk kitaplarına merak sardı. Pek çok kitap yazıp resimledi; ilk çocuk romanı Fil 2018'de Queensland Edebiyat Ödülü'ne değer görüldü. Kitapları çeşitli dillere çevrilen Carnavas karısı, iki kızı, minik köpeği ve irikıyım kedisiyle Avustralya'da yaşıyor.

YAZARIN KİTAPLARI

ÇİZERİN KİTAPLARI