Yeniden Deniz Olmak

Yazar: Anıl Mert Özsoy -

Resimleyen: Merve Atılgan -

Yaş Aralığı: 10 - 11 - 12 -

Türü: Roman

104 sayfa
12,5 x 19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2018

6. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-3870-8

Barkod: 9789750738708

On bir yaşındaki Gece için kardeşinin olacağını bilmek, günün her saati denize girebilmek kadar güzel… Özellikle büyük şehrin karmaşasından kaçıp geldikleri Fethiye’de, ailece işlettikleri Fesleğen Lokantası’yla başlayan yeni hayatlarında, tatlı hayallerin önüne hiçbir engelin çıkmayacağına emin. Ancak yetişkinlerin dünyası her zaman bu kadar basit değil. Gece, annesinin niçin hep yorgun olduğunu merak ediyor. Ya da babası ile, eskiden bir denizci olan dedesinin niçin sürekli atıştığını. Ufuktan bakan Can Adası’nın gitgide niçin daha çok anılır olduğunu ve mutluluğun nasıl bu kadar kırılganlaşabileceğini... Gece’nin kafasını meşgul eden bu soruların cevapları anılarda, gecikmiş sohbetlerde ve birtakım zorlukları ailece aşmaya olan kararlılıklarında saklı...

Öyküleriyle sevilen yazar Anıl Mert Özsoy, Can Çocuk Yayınları’ndaki ilk romanında okurları Akdeniz sahilinde, sevgi ve umut dolu bir aile öyküsüne davet ederken, geçmişin ve kırgınlıkların onarılabilir olduğunu, umulmadık dertlerin dayanışma ve karşılıklı anlayışla çözülebileceğini, bir sonbahar fırtınasında bile yaz güneşinin hissedilebileceğini hatırlatıyor.

1992 yılında Fethiye'de doğdu. Arkadaşlarıyla birlikte Bodrum Kat adlı dergiyi hazırladı. İlk kitabı Korku Yokuş Aşağıydı (Doğan Kitap) 2017'de yayımlandı.