Molly, Pim ve Milyonlarca Yıldız

Yazar: Martine Murray -

Resimleyen: Martine Murray -

Çeviren: Tuğçe Özdeniz -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

248 sayfa
12,8 x 19,8 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2017

7. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-3504-2

Barkod: 9789750735042

Molly’nin tek istediği, en iyi arkadaşı Ellen Palmer’ınki gibi bir hayatının olması! Muntazam örülmüş saçları, derli toplu evi ve akşam yemeklerinde evde olan annesi ve babasıyla Ellen’ın kıskanılacak derecede normal bir hayatı var.

Molly’nin annesiyse şafak sökerken koruya gidiyor, şifalı bitkiler toplayıp iksirler hazırlıyor. Yaşadıkları ev hiç düzenli değil. Sıra dışı, rengârenk haliyle bir çingene çadırına benziyor.

Molly’nin annesi hazırladığı iksirlerden birini kazara içip ağaca dönüşünce, Molly gizemli sınıf arkadaşı Pim Wilder’ın yardımıyla annesini kurtarmanın bir yolunu arıyor ve kendi alışılmadık hayatının mucizesini keşfediyor.

Molly, Pim ve Milyonlarca Yıldız bilgelikle dolu, büyülü bir hikâye!

1965 yılında Melbourne’de doğdu. Sinema, resim ve dans eğitimi aldı. Yazmaya faaliyetlerinin kaydını tutma yöntemi olarak başladı. Martine, çok geçmeden The Slightly True Story of Cedar B. Hartley (Who Planned to Live an Unusual Life) adlı komik, oyunbaz bir kitap yazıp resimledi. Bu kitabıyla birçok ödüle değer görüldü. Martine Murray Molly, Pim ve Milyonlarca Yıldız ile Avustralya Çocuk Kitapları Konseyi’nin Yılın Çocuk Kitabı Ödülü’nün kısa listesine girdi.