Noel Şarkısı

Yazar: Charles Dickens -

Resimleyen: Kutlay Sındırgı -

Çeviren: Nihal Yeğinobalı -

Yaş Aralığı: 9 - 10 - 11 -

Türü: Roman

144 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2003

22. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-0260-0

Barkod: 9789750702600

Her yaştan çocuğun masalı...

Bu hayalet her şeyi değiştirecek!

Oliver Twist, Pickwick'in Serüvenleri, David Copperfield, Büyük Umutlar gibi, bugün de sevilerek okunan ölümsüz eserlerin yaratıcısı Charles Dickens, üzgün ve acı içindeki bir hayaletin dünya yolculuğunu anlatıyor her yaştan çocuğa.

Alabildiğine yalın bir anlatımla, konuşma diliyle yazdığı romanları dünyanın dört bir yanında sevilerek okunan Charles Dickens'ın unutulmaz eseri Noel Şarkısı'nın kahramanı bir hayalet! Scrooge, son derece sevimsiz, acımasız, pinti bir ihtiyardır. Derken, bir Noel gecesi, bir hayalet çıkar karşısına; onu bekleyen kötü kaderi engellemek için hâlâ bir şansı olduğunu söyler; ona yol gösterir.

Victoria Dönemi’nin en ünlü yazarlarından biri olan Charles Dickens, 1812 yılında Portsmouth’ta dünyaya geldi. Çocukluğunun ilk yıllarını “en mutlu zamanları” olarak tanımlayan Dickens, babası borçları nedeniyle hapse girince sefaletle tanıştı. Zorlu çocukluk yılları geleceğin romancısı Dickens’ın ruhunda derin izler bıraktı. Babası hapisten çıktıktan sonra Dickens çalıştığı fabrikadan ayrılıp okul yaşamına adım attı. 1827’de okulu bitirmesinin ardından bir noterin yanında işe girdi. Bu işi yürütürken bir yandan da yazmaya başladı ve büyük bir yazar olarak ünlendi. 1870’te hayatını kaybeden Dickens, arkasında Oliver Twist, Bay Pickwick’in Serüvenleri, David Copperfield, Büyük Umutlar ve Noel Şarkısı gibi dönemine tanıklık eden ölümsüz eserler bıraktı.