Oklu Kirpi ile Konaklı Kaplumbağa

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Mustafa Delioğlu -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

80 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2007

9. Baskı: 2018

ISBN: 978-975-07-0863-3

Barkod: 9789750708633

Sınıflar

Süleyman Bulut'tan hayvan masalları!

Ormanların Babafili, "Çöl Gemisi" diye tanınan çift hörgüçlü Deve, lokantacılığa soyunan Esnaf Tilki ve müşterisi Horoz Bey, oklarını hep sırtında taşıyan Kirpi ile evini hiç yanından ayırmayan Konaklı Kaplumbağa'nın kucaklaşması!

Çocuk edebiyatımızın sevilen kalemi Süleyman Bulut, küçük okurların eğlenerek, şaşırarak ve düşünerek okuyacağı yepyeni hayvan masallarıyla karşımızda! Papağan gibi konuşmayı çoook çok sonra öğrenen sevimli Papağan'ın öyküsünü merak ediyor musun? Ya Üç Kargalar Çetesi'nin başına gelenleri? Bütün hikâye burda, hadi okumaya başla!

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda otuzu aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI