Zürafa, Peli ve Ben

Yazar: Roald Dahl -

Resimleyen: Quentin Blake -

Çeviren: Can Sözer -

Yaş Aralığı: 8 - 9 - 10 -

Türü: Roman

88 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2007

16. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-0803-9

Barkod: 9789750708039

Bir pelikan, bir zürafa ve bir maymun...

Eee, sonra?

"Biz her zaman burada olacağız.

Kitaplar hicçbir zaman bitmez

İçinde arkadaşların oldukça"

Elinizde tuttuğunuz kitabın yazarı Roald Dahl ise sıra dışı bir öyküye ve tuhaf kahramanlara hazır olmalısınız! Alın işte: Bir pencere temizleme şirketinin neye ihtiyacı vardır? Bir kovaya, bir merdivene ve bir temizlikçiye, değil mi? Billy'e kulak verin; durum sandığımızdan daha karışık!

Bu hikâyedeki pencere temizleme şirketi, bildiklerimizden biraz farklı. Bir pelikan, bir zürafa ve bir maymun desek... Bu üç inanılmaz kahramanla arkadaş olan ve heyecanlı maceralar yaşamaya başlayan Billy'e siz de katılabilirsiniz. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Matilda, Koca Sevimli Dev ve daha pek çok harikulade kitabın yazarı olan Roal Dahl, dünyanın bir numaralı hikâye anlatıcısı unvanını hâlâ koruyor!

1916’da Galler’de Norveçli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimini İngiltere’de tamamladıktan sonra Afrika’da Shell firması için çalışmaya başladı. İkinci Dünya Savaşı’nda RAF savaş uçaklarında pilotluk yaparken, başından aldığı ağır bir darbe sonucu ordudan ayrıldı ve ABD’ye gitti. Burada İngiltere için diplomatlık ve istihbaratçılık yaptı. 1942’de yazdığı ilk öyküsü “A Piece of Cake”te de (Çocuk Oyuncağı), 1943’te yayımlanan ilk çocuk kitabı The Gremlins’te de (Cinler) pilotluk günlerini yazdı. Özellikle Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Matilda gibi çocuk kitaplarıyla tanınan Dahl’ın yetişkinler için iki romanı (Sometime Never: A Fable for Superman [Hiçbir Zamanlar: Süpermen İçin Bir Masal], Oswald Amcam) ve altmıştan fazla öyküsü bulunuyor. Dahl, Senin Gibi Biri adlı öykü kitabı ile “Pansiyoncu Kadın” ve “Deri” adlı öyküleriyle üç defa Edgar Allan Poe Ödülü’ne layık görüldü. Kuralları hiçe sayan, ama zekice yazılmış çocuk kitapları ve büyüklere yönelik korku öyküleriyle çok sevilen bir yazar olan Dahl, 1990’da Oxford’da yaşama veda etti.