İskelet Sahili'ndeki Sır / Yedi Denizlerde 2

Yazar: Delal Arya -

Resimleyen: Mert Tugen -

Yaş Aralığı: 11 - 12 - 13 -

Türü: Serüven

200 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
siyah-beyaz resimli

1. Baskı: 2014

3. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-2182-3

Barkod: 9789750721823

Gemilerin karaya vurduğu sisli bir sahil, çölün ortasında bir hayalet kasaba ve on yedinci yüzyıldan kalma esrarengiz bir yelkenli… Shonga gemisinin kaptan çocukları Renda, Solin ve Palu’nun efsanevi Kanatlı Denizatını arayışları Güney Atlantik Okyanusu’nda ve sırlarla dolu İskelet Sahili’nde devam ediyor.

Kendisiyle ilgili bir sırrı çözmeye çalışan bir kızın hikâyesi üzerine kurulu dizinin ikinci kitabında, yolculuk rotası kahramanların ipuçlarından hareketle elde ettikleri verilerle belirleniyor.

1979’da İstanbul’da doğan Delal Arya’nın çocukluğu gemilerde, kaptanlık yapan babasıyla okyanusları dolaşarak geçti. Maymunu ve papağanıyla birlikte denizlerde yaşadığı maceralar ve uzak ülkelerin atmosferi onu derinden etkiledi. Yazarlığa, daha bu yaşlardayken kaleme aldığı serüvenlerle başladı. İtalyan okullarını bitirdi. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Gizemlere ve eski uygarlıklara olan merakı onu arkeoloji okumaya itti. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi üzerine çalıştı. Bugün çocuk kitapları çeviriyor, çeşitli dergi ve gazetelerde seyahat yazıları yazıyor. “Pera Günlükleri” ve “Yedi Denizlerde” adlı fantastik macera dizilerini kaleme alan yazar, kitaplarını Afrika’ya giden bir konteyner gemisi veya vahşi hayvanlarla dolu, karlı bir ormanın içindeki kulübe gibi egzotik yerlerde yazmayı sevse de, şu anda eşi ve ikizleriyle birlikte Minnesota’da yaşıyor.