Yıldızlı Alfabe

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Gözde Bitir -

Yaş Aralığı: 4 - 5 - 6 - 7 -

Türü:

44 sayfa
21x27 cm
kuşe kâğıt
renkli resimli

1. Baskı: 2009

4. Baskı: 2019

ISBN: 978-975-07-1101-5

Barkod: 9789750711015

Uzuuun, upuzuuuuuun adı olan bir çocuk, “Ben adımı yazmayı nasıl öğreneceğim?” diye kendi kendine konuşuyordu. Aydede duydu onu, “Alfabeyi öğrenerek,” dedi. Alfabeyi nasıl öğrenecekti? Aydede, “Harfleri öğrenerek,” dedi. İyi ama harfleri nasıl öğrenecekti? Aydede hemen yıldızları yardıma çağırdı.

Bu alfabe kitabı, okuma yazmayı yeni öğrenenlere, oyunla karışık bir öğrenme serüveni sunuyor. Resimlenen harfi aynı biçimde çizme yönergeleri de içeren kitap, okur katılımlı bir yapıya sahip.

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI