Anne Ben Yapabilirim / Çocukların Hakları Var 2

Yazar: Süleyman Bulut -

Resimleyen: Reha Barış -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Öykü

48 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2013

15. Baskı: 2021

ISBN: 978-975-07-1884-7

Barkod: 9789750718847

Çocuklar ve anne babalar için...

Çocuk edebiyatımızın sevilen yazarı Süleyman Bulut, bu kez hem çocuklar için hem de anne babalar için yazdı: Annesinin Ufuk'a anlattığı bu öykü, anne babaların çocuklarını gözetmek ve daha iyi koşullarda yetiştirmek isterken, bazen farkında olmadan onların önüne nasıl set çektiklerini anlatıyor.

Çocukların hakları, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi ile güvence altında tutuluyor. Anne Ben Yapabilirim, "çocuğun temel yararları" ilkesinden yola çıkarak sözleşmenin üçüncü maddesi ele alınıyor: “Çocuklarla ilgili tüm faaliyetlerde çocuğun yararı temel düşüncedir.”

 

1954 yılında, Konya’da Beyşehir’in Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’ni bitirdi. İktisat okurken, rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edince yazmaya başladı. İlk yazın eserleri olan radyo oyunları İstanbul Radyosu’nda, “Çocuk Bahçesi” ve “Çocuk Saati” programlarında yayınlandı. Oyunlar, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976), Dost adlı oyunuyla da Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Süleyman Bulut’un Can Çocuk Yayınları’nda kırkı aşkın kitabı bulunuyor.

YAZARIN KİTAPLARI