Bilmece Bilen Kız / Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar

Yazar: Beatrice Masini -

Resimleyen: Desideria Guicciardini -

Çeviren: Nükhet Amanoel -

Yaş Aralığı: 7 - 8 - 9 -

Türü: Roman

80 sayfa
12,5x19,5 cm
Enso Creamy
renkli resimli

1. Baskı: 2012

5. Baskı: 2020

ISBN: 978-975-07-1583-9

Barkod: 9789750715839

İlide kelimelerle oynamayı, bilmecelerin cevaplarını bulmayı beceriyordu. Sahip olduğu bu yeteneği ihtiyacı olanların hizmetine sunması gerektiğinin de farkındaydı.Çünkü ait olduğu dünyada,sordukları bilmecelere cevap alamayan canavarlar insanlara bir türlü rahat vermiyordu.

Herkesin kendine özgü bir yeteneği olduğunun ve bu özelliğini çevresine faydalı olabilecek şekilde kullanmanın da mümkün olduğunun altını çizen kitap, yardımseverliği yüceltiyor.

Beatrice Masini, doğup büyüdüğü şehir olan Milano'da yaşıyor. Yazarlık dışında çevirmenlik, editörlük ve gazetecilik yapıyor; fakat hepsinden önemlisi iki çocuk annesi. Masini, birçok edebi türde ve farklı konular hakkında yazıyor. Tüm yazdıklarında günümüz çocuklarını her yönüyle yansıtabilmek için olağanüstü hassasiyet gösteriyor.  Yazmaya ve okumaya çok düşkün olan Masini'nin otuzun üzerinde kitabı birçok dile çevrildi. 2004'te "En İyi Yazar" olarak İtalya'nın "Premio Andersen" ödülüne değer bulundu. Aynı zamanda "Harry Potter" dizisini de İtalyancaya kazandırdı.